• Spotkania

    Odbudowujemy więzi

Spotkanie z Georgem Elbaumem

marzec 2018

Marzec 2018 roku był okazją do spotkań uczniów Szkoły Dialogu z trzech miejscowości z Georgem Elbaumem, urodzonym w Warszawie Ocalałym z Holokaustu, autorem „Bez wczoraj, bez jutra. Migawek z dzieciństwa w czasie Zagłady” – gościem specjalnym Gali Szkoły Dialogu 2017.

W spotkaniu w Legionowie wzięli udział uczniowie dwóch Szkół Dialogu – Powiatowego Zespołu Szkół biorącego udział w programie w 2012 roku, oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Jana III Sobieskiego, Szkoła Dialogu 2017 nominowana w kategorii Innowacyjność na Gali Szkoły Dialogu 2017.

W czasie spotkania zgromadzeni uczniowie mogli wysłuchać osobistej historii gościa – narodzin w przedwojennej Warszawie, utraty ojca-oficera polskiej armii, szukania schronienia poza gettem w podwarszawskich wsiach, powojennego życia z matką w zniszczonej Polsce, aż po wyjazd do Stanów Zjednoczonych w wieku 11 lat i dekady zmagań ze wspomnieniami czasów Zagłady. Każdy z uczniów otrzymał egzemplarz książki ze wspomnieniami George’a Elbauma, a także miał możliwość osobistej rozmowy i uzyskania autografu.