• Co nowego

    w Forum Dialogu?

9-11 września odbyło się seminarium, podczas którego grupa przedstawicieli środowisk chrześcijańskich skupiła się na strategii dla relacji chrześcijańsko-żydowskich w Polsce.

Okazją do spotkania była 75. rocznica konferencji w Seelisbergu, przełomowego spotkania europejskich chrześcijan, którzy w 1947 roku zebrali się aby rozmawiać o tym, co w dziedzictwie chrześcijaństwa umożliwiło antysemityzm i Zagładę. Dziesięć punktów, które stworzyli podczas tej konferencji, stało się programem naprawy relacji chrześcijańsko-żydowskich na wiele lat.

Podczas organizowanego przez Forum Dialogu seminarium uczestnicy i uczestniczki rozmawiali o tym, na ile postulaty wpisują się w obecną rzeczywistość Kościoła, a także jakie działania są potrzebne, aby skutecznie poprawiać relacje chrześcijańsko-żydowskie. Wypracowane pomysły będą dla uczestników i uczestniczek punktem odniesienia do działania na tym polu. Seminarium stanowiło jednocześnie okazję do konsultacji dla Forum Dialogu, które sieciując osoby zaangażowane w dialog polsko-żydowski, chciałoby dawać wsparcie również tym, którzy angażują się w dialog z perspektywy wiary.