Suchedniów

Odbudowujemy więzi

Wizyta uczniów Heschel High School

luty 2016

W dniu 17 lutego 2016 r. uczniowie liceum im. Abrahama Heschela w Nowym Jorku wraz z uczniami VI L.O. im. Juliusza Słowackiego w Kielcach odwiedzili uczestników programu Szkoła Dialogu w Suchedniowie. Oto co opiekun amerykańskiej grupy, zaprzyjaźniony z Forum Shmuel Afek, napisał po spotkaniu:

„Chcę przede wszystkim pogratulować wam zorganizowania tej wspaniałej i niezwykle ważnej wizyty w gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie. Uczniowie doskonale się przygotowali i z dumą (i co zrozumiałe, pewnym zdenerwowaniem) zaprezentowali swoją pracę, pozwalając nam wejrzeć w życie suchedniowskich Żydów.

Spotkanie udało się oczywiście dzięki wyjątkowym uczniom oraz wsparciu, jakie uzyskali od dyrekcji szkoły, swojej nauczycielki pani Berlińskiej, ale przede wszystkich od trenerek Kasi i Karoliny, które ciężko pracowały na sukces tej wizyty.

Jak wiecie, przyjechaliśmy do Suchedniowa razem z uczniami z Kielc, którzy również byli pod wrażeniem tego, co zobaczyli i czego się dowiedzieli.

Mogę śmiało powiedzieć, że w pełni ziściły się moje oczekiwania. Współpracujemy już od 3-4 lat. To był najbardziej autentyczny przykład wspaniałej (wręcz unikalnej) pracy, jaką wykonujecie w całej Polsce”.