• Co nowego

    w Forum Dialogu?

W piątek 11 marca odbyła się ceremonia wręczenia nagród w Konkursie Sztuki Upamiętniającej Zagładę organizowanym przez Rodgers Center na Uniwersytecie Chapmana. Była to już jego 23 edycja, tym razem pod hasłem „Pamięć to siła. Życie z nadzieją, odwagą i wytrwałością”. Uczestniczący w konkursie uczniowie analizowali świadectwa wideo Ocalałych, zastanawiając się nad przesłaniem świadków historii. Tę refleksję przełożyli na działania twórcze: film, pracę plastyczną, wiersz lub prozę.

W tym roku komisja szczególnie wyróżniła film uczennicy z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Warszawie, przyznając mu drugie miejsce.

Dodatkowo szkole, uczennicy i wspierającej ją nauczycielce przyznano pierwszą w historii konkursu specjalną nagrodę dla szkoły z zagranicy. Nagroda jest wyrazem uznania za zaangażowanie szkoły i jej nauczycieli w nauczanie o Holokauście, a także za wyjątkowe osiągnięcie konkretnej uczennicy. Ponadto jedną z finalistek w kategorii proza została uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zaangażowanym w ten ważny projekt!