• Spotkania

    Odbudowujemy więzi

Spotkanie z Georgem Elbaumem

marzec 2018

Marzec 2018 roku był okazją do spotkań uczniów Szkoły Dialogu z trzech miejscowości z Georgem Elbaumem, urodzonym w Warszawie Ocalałym z Holokaustu, autorem „Bez wczoraj, bez jutra. Migawek z dzieciństwa w czasie Zagłady” – gościem specjalnym Gali Szkoły Dialogu 2017.

W spotkaniu w Żyrardowie wzięli udział uczniowie Szkoły Dialogu 2010 – Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego zwane „Czerwoniakiem” pod opieką nauczycielki Bożeny Gąsiorowskiej – Liderki Dialogu opiekującej się pamięcią żyrardowskich Żydów.

Jak mówi notka ze strony szkoły: „Spotkanie miało bardzo dobry klimat. Oby więcej takich lekcji opartych na historiach konkretnych ludzi. Dziękujemy Forum Dialogu za ten kontakt. Warto przypomnieć, że w 2010 roku braliśmy udział w projekcie Szkoła Dialogu, a może znowu znajdą się chętni?” Rzeczywiście znaleźli się – już na jesieni 2018 roku żyrardowskie Liceum uczestniczyło raz jeszcze w warsztatach programu, podczas których kolejna grupa młodzieży odkrywała lokalną żydowską historię. Czyżby spotkanie z gościem rozwinęło ciekawość uczniów „Czerwoniaka”?