• Co nowego

    w Forum Dialogu?

Z przyjemnością informujemy, że fundacja Forum Dialogu otrzymała dotację w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych „Dyplomacja publiczna 2024” na projekt „Przez wspólną historię do współczesnej Polski. Wizyty studyjne liderów diaspory żydowskiej w Polsce”. W ramach projektu Forum Dialogu zorganizuje dwie podróże studyjne dla przedstawicieli i przedstawicielek środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Izraela oraz innych krajów. Łącznie weźmie w nich udział co najmniej 16 osób.

Celem programu wizyt studyjnych jest przedstawienie osobom w nim uczestniczącym historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem wspólnej polsko-żydowskiej przeszłości, a także działań podejmowanych w Polsce na rzecz zachowania pamięci o Żydach.

Liderzy i liderki społeczności żydowskich wezmą udział w szeregu spotkań z ekspertkami, naukowcami, lokalnymi aktywistkami i aktywistami oraz młodzieżą, a także odwiedzą największe polskie miasta, takie jak Warszawa czy Kraków, oraz inne miejscowości, w tym dawne sztetle. W ten sposób zapoznają się z szerokim spektrum działań, często oddolnych, podejmowanych w Polsce na rzecz podtrzymywania pamięci i zachowania dziedzictwa żydowskiego, a także z wyzwaniami i osiągnięciami w budowaniu otwartego społeczeństwa obywatelskiego.

Nazwa zadania: Przez wspólną historię do współczesnej Polski. Wizyty studyjne liderów diaspory żydowskiej w Polsce

Projekt finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2024”

Wartość finansowania: 179 999,98 zł

Krótki opis zadania: W ramach projektu Forum Dialogu zorganizuje dwie podróże studyjne dla co najmniej 16 przedstawicieli i przedstawicielek środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Izraela oraz innych krajów. Łącznie weźmie w nich udział co najmniej 16 osób. Celem tych działań jest przedstawienie osobom w nim uczestniczącym historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem wspólnej polsko-żydowskiej przeszłości, a także inicjatyw podejmowanych w Polsce na rzecz zachowania pamięci o Żydach.