V Konferencję Liderów Dialogu rozpoczęliśmy inauguracyjną kolacją, podczas której gość specjalny konferencji, Marc Skvirsky, wiceprezes i dyrektor programowy Facing History and Ourselves, przybliżył genezę i cele swojej organizacji. Posiłek był też okazją do nadrobienia towarzyskich zaległości ze wspaniałymi ludźmi, aktywistami, artystami, edukatorami, przedstawicielami lokalnych władz i przedsiębiorcami zaangażowanymi w ocalanie polskiej pamięci o Żydach, którzy tworzą naszą sieć. Mieliśmy zaszczyt gościć wśród nas George’a Elbauma, urodzonego w Warszawie Ocalałego z Holocaustu, który towarzyszył nam podczas uroczystej kolacji otwarcia
Pierwszy dzień konferencji upłynął pod hasłem dobrych i wrażliwych praktyk edukowania, upamiętniania i pisania historii Żydów w Polsce. W ramach trzech bloków tematycznych Liderzy opowiadali pozostałym uczestnikom o swoich strategiach, dobrych praktykach i wyzwaniach w codziennej pracy. Prezentacje były wstępem do dyskusji i wymiany doświadczeń. W drugiej połowie o współczesnym życiu żydowskim w Polsce opowiedzieli Agata Rakowiecka i Mikołaj Grynberg, Franciszek Bojańczyk zaprosił uczestników na wirtualną wycieczkę po współczesnym Izraelu, Dorota Cieślik poprowadziła warsztaty artystyczne ze street artu i szablonu w służbie pamięci, Agnieszka Pajączkowska opowiedziała o kreatywnym upamiętnianiu, a Agnieszka Haska opowiedziała o tajnikach digitalizacji archiwów.
Podczas drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać relacji Ewy Koper ze stypendium Anny i Davida Dlugie Kliger i zapoznać się z informacjami na temat możliwości dofinansowania i wsparcia ich działań.