Grupy regionalne Liderów Dialogu spełniają ważną rolę budowania grupy i wzmacniania się nawzajem w działaniach opartych o wspólne idee. Członkowie i członkinie grup spotykają się regularnie we własnym gronie, ale nie tylko – w ramach integracji, wymiany doświadczeń i zacieśniania wzajemnych więzi odwiedzają aktywistów z grup w innych regionach.
W dniach 5-8 lipca grupa podlaska zawitała na Lubelszyźnie, aby spotkać się z osobami z grupy lubelskiej (w zeszłym roku to grupa lubelska odwiedziła aktywistów i aktywistki działających na Podlasiu). Wyjazd objął wizytę w Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Józefowie, Zamościu, Biłgoraju, Szczebrzeszynie, Włodawie i Sobiborze.
„Co łączy Zamość, Józefów, Biłgoraj, Lublin czy Włodawę? We wszystkich przed wojną mieszkali Żydzi. Przez wieki tworzyli koloryt tych miejsc. Tam zakładali swoje rodziny, prowadzili mniejsze i większe biznesy, uczyli się Tory i śnili o Erec Israel. Dzięki Forum podlaska grupa Liderów Dialogu wybrała się do tych miejscowości by uchwycić namiastkę klimatu przedwojennego sztetla czy polsko-żydowskiego miasta. To z założenia niewykonalne zadanie udało się dzięki wspaniałym ludziom, którzy w swoich społecznościach upominają się o pamięć o zgładzonych mieszkańcach, a których pasja i zaangażowanie przywraca wiarę w lepsze jutro. (…) I chociaż nasza podróż odbywała się w cieniu Zagłady i kolejne wizytowane miejsca przygnębiały ogromem cierpienia, które tam zostało zadane, to wróciliśmy z tej wizyty wzmocnieni i pełni wiary. Fakt, że są tacy ludzie, którzy pomimo wielu trudności, upominają się o pamięć żydowskich sąsiadów i dbają o ich materialną spuściznę, jest budujący i daje wiarę w lepszą przyszłość”.
Mariusz Sokołowski, członek podlaskiej grupy regionalnej Liderów Dialogu