W ramach V edycji programu grantowo-stypendialnego otrzymaliśmy 23 wnioski od Liderów i Liderek Dialogu. Finalnej oceny złożonych wniosków dokona komisja składzie: Monika Halaczek (przewodnicząca), Agnieszka Haska, Roma Sendyka, Zuzanna Radzik, Jagoda Szkarłat, Hanna Gospodarczyk. W konkursie grantowym o wsparcie ubiegają się:
- Dorota Bida oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie na projekt „Ekspozycja: „Życie i Zagłada chełmskich Żydów w 80. rocznicę likwidacji getta w Chełmie”
- Justyna Biernat i Fundacja Pasaże Pamięci na projekt „Dzieci tomaszowskiego getta – publikacja”
- Anna Brzyska ze Stowarzyszeniem “Pamięć i dialog. Wspólna historia” na projekt „Historie ukryte: ustawienie tablic informacyjnych na cmentarzu żydowskim w Brzesku i przygotowanie wystawy o Malce Zimetbaum w 80. rocznicę likwidacji getta/akcji Reinhardt”
- Mariusz Czuj i Stowarzyszenie “Bramy Pamięci Włodawa-Sobibór” na projekt „Zapomniane cmentarze żydowskie – świadkowie dziejów Włodawy”
- Bożena Gajewska i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej (TPZK) na projekt „Śladami żychlińskich Żydów”
- Teresa Jabłońska i Fundacja Dzieci Wrzesińskich na projekt “Historia i kultura Żydów wrzesińskich. Młodzież wrzesińska w miejscach pamięci”
- Kamil Kmak i Saga Grybów na projekt „Wykorzenieni/Ukorzenieni”’
- Robert Kobylarczyk i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie na projekt “Upamiętnijmy społeczność żydowską Tuszyna i Jana Karskiego. Żydzi tuszyńscy i Jan Karski – zawsze w naszej pamięci i sercu”
- Beata Łuczak i Stowarzyszenie im. Ireneusza Ślipka na rzecz dialogu polsko-żydowskiego w Warcie na projekt „Opracowanie, skład i wydanie książki Warta – historia „nieznana””
- Dariusz Popiela oraz Fundacja Rodziny Popielów Centrum na projekt „Ludzie, nie liczby Nowy Sącz”
- Marek Rekucki i Fundacja Sztetl Mszana Dolna na projekt „Upamiętnienie Ofiar pochowanych na cmentarzu Żydowskim w Mszanie Dolnej kamienną macewą”
- Marek Rekucki i Fundacja Sztetl Mszana Dolna na projekt „Uroczystość upamiętniająca w 80 rocznicę Zagłady mszańskich Żydów”
- Anita Rucioch-Gołek i Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu na projekt „Upamiętnienie żydowskiej społeczności Zbąszynia”
- Katarzyna Szuszkiewicz oraz Fundacja Antyschematy 2 na projekt „Radomyśl Wielki. Na tropie żydowskiej przeszłości”
- Agnieszka Wargowska-Dudek i Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS na projekt „Żeńszczyzna : Wiśniowianki i wiśniowskie Żydówki”