Utworzone w tym roku regionalne grupy Liderów Dialogu spotykają się online, wymieniając doświadczeniami, dając sobie wsparcie w działaniach, a także rozmawiając o trudnościach, jakie napotykają w swojej pracy. Możliwość spotkania ma szczególne znaczenie w tym roku, kiedy epidemia okazała się prawdziwym wyzwaniem wobec planowanych działań, którym Liderzy i Liderki poświęcają dużo energii i zaangażowania. Wspólne omawianie problemów pozwala wzmocnić energię do działania i szukania nowych rozwiązań. W ostatnich miesiącach, wychodząc poza formułę online, grupy także planują i organizują wyjazdy i warsztaty we wspólnym gronie.
Grupa wielkopolsko-lubuska w wyniku rozmów o działaniach Liderów i Liderek z grupy postanowiła przyjrzeć się bliżej tematowi fundacji – jak zakładać i jak je prowadzić, by móc pozyskiwać środki na liderskie działania. Zdecydowano skorzystać z zasobów bogatych doświadczeń wewnątrz sieci Liderów Dialogu. Na spotkanie zostali zaproszeni Lider i Liderka Dialogu Łukasz Robak i Justyna Biernat, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu fundacji. Grupa zaprosiła również Wojciecha Olejniczaka, prezesa Fundacji TRES, który poprowadził szkolenie z tego, czym są, po co i jak tworzyć archiwa społeczne. Uczestnicy uzyskali praktyczne wskazówki, jak profesjonalnie, ale niskimi kosztami, tworzyć archiwum społeczne.
Grupa mazowiecka postanowiła, że będzie się wzajemnie odwiedzać w swoich miejscowościach, żeby poznać lepiej tereny działalności Liderów i Liderek z grupy. Pierwsze spotkanie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim na zaproszenie Lidera Dialogu Roberta Augustyniaka. Robert oprowadził Liderów i Liderki po cmentarzu żydowskim w Grodzisku Mazowieckim i opowiedział o swoich wieloletnich wysiłkach, aby powstrzymać plany dopuszczające zabudowę części cmentarza. Liderzy i Liderki spotkali się też z Krzysztofem Bielawskim, ekspertem i badaczem cmentarzy żydowskich, autorem ostatnio wydanej i oczekiwanej w sieci Liderów i Liderek Dialogu książki „Zagłada cmentarzy żydowskich”, która jest dokumentacją wielu lat badań nad historią cmentarzy żydowskich w Polsce. Aktywiści i aktywistki z Mazowsza mieli okazję porozmawiać o publikacji, ale też o losach cmentarzy w miejscowościach, w których działają.
Grupa Lubelska w wyniku rozmów o wyzwaniach związanych z ich pracą, postanowiła skorzystać z warsztatu medialnego, który wzmocniłby ich kompetencje w zakresie efektywnego promowania swoich działań. Dzięki uprzejmości ośrodka kultury w Biłgoraju, Liderzy i Liderki wzięli udział w warsztacie medialnym poprowadzonym przez przez dziennikarzy i dziennikarki z Biłograjskiej Telewizji Kablowej. Dowiedzieli się więcej o tym, jak budować skuteczny przekaz prasowy i jak tworzyć atrakcyjne w odbiorze materiały filmowe i telewizyjne. Uczestnicy warsztat szkolili się także w zakresie sztuki autoprezentacji, czyli jak nagrywać wypowiedzi, co podkreślać, a czego się wystrzegać w komunikacji, żeby skutecznie docierać do odbiorców.
Projekt współfinansowany przez Ledor Wador Foundation i Conference on Jewish Material Claims Against Germany.