Podczas pierwszej z tegorocznego cyklu styczniowej debaty zorganizowano spotkanie z fotografem, autorem wystawy „Macewy Codziennego Użytku”, Łukaszem Baksikiem oraz przedstawicielką Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy, Agnieszką Nieradko. Zaproszeni goście rozmawiali o losie żydowskich cmentarzy w wojennej i powojennej Polsce.
W lutym zgromadzeni przyjrzeli się temu jak żyje się w „Pokłosiu”, rozmawiając o realiach pracy osób upamiętniających lokalne dziedzictwo żydowskie w swoich miejscowościach. Po obejrzeniu filmu Władysława Pasikowskiego, uczestnicy zostali zaproszeni do dyskusji wraz z prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, Bogdanem Białkiem, wicedyrektorem Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, Witoldem Dąbrowskim oraz nauczycielem, z Toszek, Grzegorzem Kamińskim.
W kwietniu zorganizowano wraz z Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN spotkanie zatytułowane „Wyczytać Warszawę w mapach getta”. W debacie zorganizowanej w związku z wznowionym i uzupełnionym wydaniem publikacji „Getto Warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście” uczestniczyli: dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”, Beata Chomątowska, kartograf i historyk kartografii, Paweł E. Weszpiński oraz sekretarz naukowy Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN, Jakub Petelewicz.
W czerwcu uczestnicy debaty rozmawiali na temat znaczenia dialogu chrześcijańsko-żydowskiego z księdzem Wojciechem Lemańskim, proboszczem parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy i członkiem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
Do końca roku planowane są kolejne debaty, na które serdecznie zapraszamy.