• Szkoła Dialogu

    Przekraczamy granice pamięci

Wczoraj w związku z zagrożeniem epidemiologicznym chorobą COVID-2019 Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował odwołanie imprez dla publiczności powyżej 1000 osób w zamkniętych pomieszczeniach. Dzisiaj rano taką rekomendację wydał również wojewoda mazowiecki. W związku z tym z ogromną przykrością jesteśmy zmuszeni odwołać jutrzejszą Galę Szkoły Dialogu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że nie będzie to konieczne, bowiem Gala Szkoły Dialogu jest absolutnie wyjątkową okazją do docenienia pracy i zaangażowania uczniów w upamiętnianie lokalnej społeczności żydowskiej w ich miejscowościach. To moment, kiedy wspólnie pokazujemy sobie, jak ważna dla współczesnej Polski jest pamięć o polsko-żydowskiej przeszłości.

Niestety rozwój sytuacji epidemiologicznej, rekomendacje władz państwowych i GISu sprawiają, że w tym momencie odwołanie Gali (tak jak odwoływanych jest wiele imprez w tych dniach, w Polsce i na świecie) jest jedynym racjonalnym wyborem. Bezpieczeństwo młodzieży, gości i ich bliskich jest dla nas najważniejsze.

O osiągnięciach programu Szkoła Dialogu, o wspaniałej pracy uczniów w nią zaangażowanych i o przyznanych nagrodach będziemy informować wkrótce.