Kolejnym projektem realizowanym w ramach programu są Dni Otwartych Ramion w Zbąszyniu, realizowane przez Anitę Rucioch-Gołek, Liderkę Dialogu ze Zbąszynia.
Anita Rucioch-Gołek dowiedziała się o Isabelli Webber, urodzonej w Niemczech polskiej Żydówce, zupełnym przypadkiem. Isabella Webber znalazła się w Zbąszyniu w wyniku Polenaktion – przeprowadzonej w 1938 roku przez nazistowskie Niemcy akcji wydalenia polskich Żydów przebywających na ich terytorium do Polski. Isabelle przeżyła wojnę, bo została wraz z innymi żydowskimi dziećmi przyjęta przez Wielką Brytanię, mieszka tam do dzisiaj. Choć nie chciała nigdy odwiedzić Niemiec, to powrót do Zbąszynia był jej wielkim marzeniem – obawiała się tylko przyjazdu do miasta, w którym nie ma już nikogo znajomego. Przypadkowe spotkanie z mieszkańcem Zbąszynia doprowadziło do tego, że Isabelle poznała Anitę Rucioch-Gołek, a ta pomogła jej zorganizować wizytę w rodzinnym mieście.
W Zbąszyniu na Isabelle i jej syna Chaima czekało gorące przyjęcie – dzięki wysiłkom Anity i zaangażowanej grupy osób, które Liderka wokół siebie zgromadziła: wśród nich byli burmistrz miasta, były uczeń i uczestnik programu Szkoła Dialogu, a także rodzina i przyjaciele. Pobyt Webberów w Zbąszyniu, możliwy dzięki grantowi Forum Dialogu, miał bardzo intensywny program, wypełniony zwiedzaniem i spotkaniami. Co ważne, mieszkańcy i mieszkanki Zbąszynia mieli wiele okazji, aby z gośćmi porozmawiać i lepiej się poznać.
Jednym z filarów misji Forum Dialogu jest inspirowanie powstawania nowych więzi. Dlatego bardzo się cieszymy, że mieliśmy możliwość pomóc Anicie i Isabelle w ich niezwykłym spotkaniu.